Krzysztof „Critto” Sobolewski: Dlaczego podatki powinny zostać zniesione – podsumowanie

Przeciwko podatkom i systemowi podatkowemu napisałem już wiele esejów. Ten artykuł NIE będzie więc rozwinięciem niczego, co nie zostałoby już przeze mnie napisane. Postanowiłem po prostu, iż warto podsumować DLACZEGO podatki powinny zostać zniesione – zwłaszcza, że zbliża się koniec okresu składania tzw. „deklaracji podatkowych PIT” (czytaj: okresu oddawania za bezcen naszej prywatności oraz wystawiania się na państwową kradzież).

Podatki — kradzież pieniędzy i prywatności

Podatki są kradzieżą. Czyni to fakt, że są wymuszane — jak trzeba, to z bronią w ręku — przez rządy od swych „obywateli” lub „poddanych”. Aby z tym skończyć, wystarczyłoby właściwie znieść sam PRZYMUS płacenia podatków, a jako „sankcję” pozostawić np. pozbawienie korzystania z usług z nich fundowanych (co byłoby uczciwe — nie płacisz, to nie masz).

Podatki są również kradzieżą naszej prywatności. Dotyczy to szczególnie podatków od dochodów osobistych, które przecież naliczane są od dochodu naliczanego na podstawie przychodu z KAŻDEGO źródła — a więc również prywatnej, osobistej wymiany pieniędzy, sprzedaży mieszkań, a nawet tzw. „bezpłatnych świadczeń” – np. darmowego mieszkania u kogoś. Aby to sprawdzić (co, na szczęście, NIE do końca się udaje) urzędy zajmujące się ściąganiem podatków muszą jak najdalej ingerować w naszą prywatność. Ideał, w którym podatki byłyby 100%owo ściągalne, oznaczałby 100%owe pozbawienie NAS prywatności, a nawet — obligatoryjne montowanie kamer i podsłuchów w naszych mieszkaniach, co byłoby rzeczywistością z „Roku 1984” George’a Orwella.

Co rządy robią z otrzymanymi pieniędzmi

Wyobraźmy sobie, że podatki są już zebrane. Rząd ma dużo pieniędzy, ludzie mają mniej. Co (jakikolwiek) rząd może zrobić z tymi pieniędzmi ?? Odpowiedź jest jedna: wszystko.

Może na przykład wywołać wojnę, gdyż ma pieniądze na jej prowadzenie (zbrojenia, wyposażenie armii, itd). Może przeznaczyć te pieniądze na system superpodsłuchiwania ludzi (np. Internetu — patrz amerykański system Carnivore), na aparat opresji i prześladowań opozycji (np. w komunistycznych Chinach), na „inżynierię społeczną” – robienie dzieciom w szkołach „prania mózgu” i wciskania im na siłę określonej ideologii; nawet tak ohydne projekty, jak eugenika, czy też sterylizacja włóczęgów i osób upośledzonych BYŁY fundowane z podatków. Dawanie rządowi pieniędzy to BARDZO niebezpieczna rzecz — równie dobrze te pieniądze mogą być użyte przeciwko TOBIE. Nawet jeśli wierzysz aktualnemu rządowi w swoim kraju, to skąd wiesz, że nie przyjdzie następny, który będzie składał się z szaleńców, i będzie już dysponował gigantyczną kasą Skarbu ??

Znany komik i satyryk amerykański, P.J. O’Rourke powiedział kiedyś „dawanie rządowi władzy i pieniędzy to jak dawanie nastoletnim chłopcom kluczyków do samochodu i whiskey”. Ta sentencja — w rzeczywistości bardzo głęboka i ujmująca CAŁOŚĆ problemów stwarzanych przez tzw. „machinę państwową” świetnie pasuje właśnie do podatków i tego, co z pieniędzmi MOŻE zrobić jakiś rząd.

A nawet, jeśli rząd nie składa się z szaleńców i będzie fundował „pożyteczne” programy społeczne, to i tak KAŻDY z nich mógłby być fundowany prywatnie i dobrowolnie — i na KAŻDYM z nich dzięki temu możnaby zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

Kto żyje na Twój koszt (z Twoich podatków) ???

Oczywiście, prowadzenie programów to NIE jedyny cel istnienia machiny państwowej, aparatu biurokracji i opresji. Ten aparat składa się z LUDZI — z których każdy musi przecież zarabiać. Pojawia się więc wśród nich dążenie, aby zarabiać JAK NAJWIĘCEJ — co w tym przypadku oznacza: JAK NAJWIĘCEJ zabierać z pieniędzy wymuszonych od podatników dla siebie.

Nie ogranicza się to tylko do wysokich i rosnących na całym świecie pensji urzędniczych. To także luksusowe samochody, formy wypoczynku, imprezy, spotkania towarzyskie i dyplomatyczne, przypominające pałace siedziby różnych urzędów, wykładane marmurem i złogotłowiem; najnowsze programy komputerowe, które nie zawsze działają; luksusowe łazienki i wiele, wiele innych rzeczy, które można kupować WYŁĄCZNIE z pieniędzy zarobionych na podstawie dobrowolnych umów (takich, gdzie osoba będąca źródłem pieniędzy podjęła dobrowolny wybór o ich wydaniu), a NIE z pieniędzy, które zostały od kogoś wymuszone groźbami; w przeciwnym razie oznacza to pasożytowanie na społeczeństwie i jednostkach go tworzących.

Podatki a konieczność

Podatki powinny zostać zniesione nie tylko dlatego, że są kradzieżą, są niebezpieczne oraz że na nich „pasą się” urzędnicy. Podatki są również NIEPOTRZEBNE — praktycznie wszystko, łącznie z opieką społeczną, można fundować z dobrowolnych opłat. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sam(a) płacił(a) ubezpieczenie zdrowotne, emerytalne, opłacał(a) voucher szkolny dla dziecka albo opłacał(a) dobrowolną, prywatną policję — którą możesz sobie wybrać spośród wielu możliwych, więc będzie ona jak najlepsza. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ludzie SAMI pomagali swoim niezaradnym, chorym, upośledzonym i kalekim (tym którzy NIE mogą pracować) — tych ludzie nie jest nigdy wiele, a wielki sukces akcji charytatywnych i TYSIĄCE dobrze działających stowarzyszeń na pewno funkcjonują lepiej (i za niższe pieniądze) niż opieka społeczna niejednego państwa.

Teraz już wiesz, DLACZEGO podatki powinny zostać zniesione, i to jak najszybciej. Jeśli interesuje Cię JAK to przeprowadzić — to zachęcam do czytania moich, i nie tylko moich esejów, artykułów, książek i innych poświęconych tej sprawie. Jest ich naprawdę wiele. I będzie jeszcze więcej, gdyż NIGDY nie zejdę ze swojej drogi pokazywania ludziom CO jest dobre, a co jest złe.

W Imię Wolności !!

Krzysztof „Critto” Sobolewski

(c) Copyright by Krzysztof „Critto” Sobolewski 17.II.2001(pl),

Przedruk, kopiowanie, rozpowszechnianie i dystrybucja dozwolone bez żadnych ograniczeń w dowolnym celu. Modyfikacje dozwolone pod warunkiem ich wyraźnego zaznaczenia w tekście i poinformowania o tym, kto modyfikował, lub napisanie, iż modyfikacja jest anonimowa. W żadnym wypadku podpis autora, tj. wyrazy: Krzysztof „Critto” Sobolewski nie mogą być usunięte ani zmienione.
***
Tekst był wcześniej opublikowany na stronie autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *