Zasady komentowania

Z dniem 07.09.2009 redakcja liberalis.pl wprowadza moderację dyskusji.

Zasady są proste – staramy się ograniczać wulgaryzmy i stosować je jedynie w ostateczności – to nie portal dla dresiarzy.

Moderacja następować będzie w przypadku przekraczania jakichkolwiek norm a w szczególności w przypadku bezzasadnego, wulgrnego, nie odnoszącego sie w żadnej kwestii do wypowiedzi oponentów obrażania i znieważania innych mającego jedynie na celu onanizm tym jak bardzo można splugawić język i pochwalić się swoim niedorozwinięciem umysłowym. Nie oznacza to jednak zakazu ostrych dyskusji, ironizacji i okazywania emocji. Inteligentny człowiek sam powinien wiedzieć kiedy przekracza granice.

Komentarz taki nie będzie usuwany – jednak dalsze wypowiedzi takiej osoby w danym wątku będą wstrzymywane na czas nieokreślony – opublikujemy je wtedy gdy nam sie spodoba.

Riposty są dozwolone – zgodnie z zasadą nieagresji – przy czym uznajemy że jeżeli ktoś ma na taką ochotę może ją wyrazić w pierwszym swoim komentarzu po obeldze. Następne będą traktowane jak kolejne wszczynanie awantury.

Mamy nadzieję że mimo wszystko interweniować nie będziemy musieli i sama groźba moderacji podziała na niektórych jak kubeł zimnej wody.

32 thoughts on “Zasady komentowania

 1. Moderacja jest bardzo, ale to bardzo szczegółowa.

  Dzięki mojemu idolowi, Filtrowi Antyspamowemu Liberalis, czuję ogromną radość, gdy uda mi się zamieścić cokolwiek w komentarzach. Walka o każdą literę, znak interpunkcyjny i spację stała się moim celem w życiu. Filtr antyspamowy troszczy się także o to, abym zbytnio się nie wyalienował od społeczeństwa, (co w przypadku indywidualistycznego profilu czytelników portalu jest 'realnym zagrożeniem’) zmuszając mnie do niemal codziennego kontaktu z Redakcją portalu.

  Dzięki Filtrowi Antyspamowemu każdy może docenić wartość wolności słowa, bowiem najłatwiej docenia się to, czego akurat brakuje.

  Niech żyje Filtr!

 2. Z filtrem walczył Patryk, ale nie wiem, co z tego wyszło:)
  jak wieszasz komentarz, a on się nie ukazuje, to ślij maila, będziemy to naprawiać:)

 3. Wielkie sorry za to. Nie mam póki co na stałe dostępu do neta i nie moge tego przypilnować. A filtr jest tak tępy że jak mu się uwidzi coś wrzucać do spamu to trza kilka razy z tego spamu wyjmować takie komentarze żeby sie tego oduczył. Jak coś to pisz, w miarę jak będę w sieci to będę od razu interweniował.

 4. Spoko i dzięki za Twe ludzkie działanie, qatryku. 🙂 Nie można mu jakoś ustawić wyjątków na wybrane pseudonimy lub adresy email, które się podaje w formularzu, nad komentarzem?

 5. No niestety, się ponoć ma sam uczyć, jak kilka razy wyjmę ze spamu to się w końcu mu odwidzi. Ta działa niestyty aksimet czy jak tam tej wtyczce na imię.

 6. Chyba nie puścił mojej odpowiedzi dla koszernegorozumu. Niedobry filtr, niedobry!

 7. >A filtr jest tak tępy że jak mu się uwidzi coś wrzucać do spamu

  I ślepy, aby puszczać koszerny bełkot. :>

 8. Proszę puścić mój komentarz w „Jakub Wozinski: Z czego żyje libertarianin”.

  Z góry dzięki, z dołu też.

 9. I jeszcze raz proszę o to samo.

  Ech, chyba się lepiej z tym pisaniem przenieść się na forum. Tam filtr antyspamowy nikogo nie dopadnie, prawda?

 10. Optymalnym rozwiązaniem byłby sprawny filtr antyspamowy i komentarze pod artykułami.

  Ale jak się nie da, a rozwija się ponad dwustupostowa dyskusja, z dość długimi wypowiedziami, cytowaniami, to może lepiej przenosić się na forum lub podforum czy kanał, który Liberalis ma na libertarianizm.net.

  Lepsze to, niż ciągłe zawracanie głowy adminom.

 11. ja myślę, że może po prostu stuningować filtr. szczerze – nie chciałoby mi się wchodzić gdzieś na oddzielne fora, żeby komentować.

 12. Jak uważacie tak czyńcie , Ja tam na swym 'portalu dla dresiarzy’ pozwalam na wszelkie przekraczanie granic , obrażanie , znieważanie , wulgaryzmy. Stosuję cenzurę w jednym przypadku – jeśli ktoś Mnie wcześniej ocenzurował. Stąd też cenzorzy http://www.xportal.pl oraz http://www.kapitalizm.org nie mają czego szukać na stronie Bociana. Nawet jeśli napiszą 'dzień dobry’ to i tak ich stamtąd wywalę.

 13. Znowu sami wiecie co… 😉

  2:49? To raczej „dobranoc” mogliby napisać… 😛

 14. O, przepotężni właściciele Liberalis.pl! Łaskawie proszę o waszą interwencję. Wasz pracownik, Filtr Antyspamowy mnie zdyskryminował w wiadomym temacie.

  O ile się orientuję, jestem w waszym przybytku miłym gościem, dlatego obijcie mu ryło i puśćcie mą wypowiedź.

  Z góry dzięki!

 15. Ten sam problem, co kolega powyżej. Proszę o przepustkę dla mojego ostatniego posta pod tekstem Karola. Przed ostatni można sobie darować. To był szkic. 😉

 16. Czy teraz każdy komentarz czeka na akceptację moderatora ??? bo nieustannie mi tak robi.

 17. Proszę o przepuszczenie komenta w temacie „Wzorce męskości”. Z góry dzięki.

 18. j.w. tym razem w „moim” temacie pod artykułem, którego dziś wrzuciliście. 🙂

  Pan Jacek Sierpiński zasługuje przecież na odpowiedź, czy to się filtrowi podoba, czy nie.

 19. Cenzurujcie wulgaryzmy, jeśli musicie, ale puśćcie komenta. (liberalis.pl/2011/10/24/bartek-dziewa-oburzajace-czy-smieszne/)

 20. Poproszę o puszczenie komenta w
  liberalis.pl/2012/01/14/karol-korczak-konserwatywne-„tak-dla-aborcji/

  Dzięki z góry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.